Один моль ідеального одноатомного газу, що знаходиться при температурі +27°С, ізобарно нагрівають.

При цьому абсолютна температура газу збільшується в 3 рази. Визначте, чому дорівнює кількість теплоти, надана цьому газу. Уважайте, що універсальна газова стала R = 8,31 Дж/(моль ∙ К).

Ответы на вопрос

Отвечает Машенькина Ангелина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ν = 1 моль

p - const

t₁ = 27°C;     T₁ = 273+27 = 300 К

t₂ = 3·t₁;        T₂ = 3·300 = 900 К

R = 8,31 Дж/(моль·К)

_______________________

Q - ?

Запишем первое начало термодинамики:

Q = ΔU + A

Воспользуемся формулой для изобарного процесса:

Q = ν·R·ΔT·(i/2+1)

Q = 1·8,31·(900-300)·(3/2+1) ≈ 12 500 Дж