50 баллов Кулька, що летіла зі швидкістю 20 м/с, після лобового пружного зіткнення з нерухомим

кубом продовжила рухатись в тому самому напрямку зі швидкістю 10 м/с. Визначте у скільки разів маса кульки більша за масу куба.​

Ответы на вопрос

Отвечает Михеев Рома.

Ответ:

Объяснение:

1)

Импульс шарика до соударения:

p₁ = m₁·v₁

2)

Импульс системы шарик-куб после соударения:

p₂ = m₁·v₂ + m₂·u

3)

Приравняем по закону сохранения импульса тела:

m₁·v₂ + m₂·u = m₁·v₁

4)

Находим:

u = m₁·v₁ - m₁·v₂ = m₁·(v₁-v₂) = m₁·(20-10) = 10·m₁

5)

По закону сохранения энергии:

m₁·v₁²/2 = m₁·v₂²/2 + m₂·u²/2

m₁·v₁² = m₁·v₂² + m₂·100·m₁²

v₁² = v₂² + 100·m₂·m₁

400 = 100 + 100·m₂·m₁

3 = m₂·m₁

m₂ = 3/m₁