Два однакові точкові заряди по 50 нКл кожний розташовані на відстані 1,2 м один від одного.

Визначте напруженість поля у точці, що розташована на відстані 1 м від кожного із зарядів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Величко Артём.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q₁ = q₂ = q = 50 нКл = 50·10⁻⁹ Кл

a = 1,2 м

r = 1 м

_____________

E - ?

1)

Сделаем чертеж.

Из треугольника размеров найдем угол α:

sin α = a / (2·r) = 1,2 / (2·1) = 0,6

Тогда:

cos α = √ (1 - sin² α) = √ (1 - 0,6²) = √ (1-0,36) = √ (0,64) = 0,8

2)

Найдем модуль напряженности:

| E₁ | = | E₂ |

E₁ = k·q₁ / r₁ = 9·10⁹·50·10⁻⁹ / 1² = 450 В/м

Тогда из треугольника векторов:

Eₓ = E₁· cos α = 450·0,8 = 360 В/м

E = 2·Eₓ = 2·360 = 720 В/м