Два резистори з опорами 8 та 12 Ом з'єднанні паралельно. Діюче значення сили струму не розгалужені

частині кола 100ма.визначити амплітудне значення напруги на ризисторах.

Ответы на вопрос

Отвечает Гах Руслан.

ДАНО:

R1=8Ом

R2=12Oм

І=100мА=0,1А

Ua - ?

РІШЕННЯ:

при паралельному з'єднанні провідників:

I1+I2 = I

U1=U2=U

1/R1 + 1/R2 = 1/R

отже 1/R = 1/8 + 1/12 = 5/24, R = 24/5

знаючи опір та силу струму можемо знайти діючу напругу U=RI = 24/5 * 1/10 = 12/25 = 0,48В

амплітудне значення напруги в корінь з двох рази більше ніж з діючої, тобто Ua = U√2 = 0,482 0,7

ВІДПОВІДЬ: 0,7