Вследствие плавления ледяной шарики при 0 С, ее радиус уменьшился вдвое. При этом израсходовано

количество теплоты Q. Какое количество теплоты необходимо для плавления всего шарика??

Ответы на вопрос

Отвечает Прилуцкий Артём.

Ответ:

\frac{8}{7}Q или 1\frac{1}{7} Q

Объяснение:

Объем расплавившейся части найдем как разность первоначального объема и объема того, что осталось

\Delta V=V_0-V_1=\frac{4}{3}\pi  (R^3-\frac{R^3}{8} )=\frac{4}{3} \pi \frac{7}{8}R^3=\frac{7}{6}  \pi R^3

Тогда, для плавления всего шарика будет израсходовано в V₀/ΔV раз больше

Q'=\frac{V_0}{\Delta V}Q=\frac{\frac{4}{3}\pi R^3 }{\frac{7}{6}\pi  R^3}Q=\frac{8}{7}Q .

Отвечает Фесько Александр.

Відповідь:

8Q

Пояснення:

Нехай початковий радіус R. Тоді початковий об'єм V=4*πR^{3}/3. А початкова маса m=ρV. Коли радіус зменшився вдвічі, об'єм зменшився у 8 разів. Відповідно і маса теж. Тому Кількість теплоти, яку ми використали, можна знайти, як m*λ/8=Q. Тоді для плавлення всього тіла потрібно витратити Q1=mλ. Як ми можемо побачити, це буде у 8 разів більше, ніж Q