До кінців важеля завдовжки 50см підвісили мідну та срібну кулі однакового об'єму. На якій відстані

потрібно розмістити точку опори щоб вони зрівноважилися? Масою важеля знехтуйте ​

Ответы на вопрос

Отвечает Исабаева Айдана.

Ответ:

Объяснение:

1)

Плотность меди:

ρ₁ = 8 900 кг/м³

Плотность серебра:

ρ₂ = 10 500 кг/м³

Вес медного шара:

P₁ = m₁·g = ρ₁ ·V·g

Вес медного шара:

P₂ = m₂·g = ρ₂ ·V·g

2)

Пусть точка опоры расположена на расстоянии x от медного шара.

Тогда моменты сил:

M₁ = P₁·x

M₂ = P₂·(L-x)

Приравняем:

M₁ = M₂

P₁·x = P₂·(L-x)

ρ₁ ·V·g·x = ρ₂ ·V·g·(L-x)

ρ₁ ·x = ρ₂ ·(L-x)

8 900·x = 10 500·(0,50-x)

8 900·x = 5 250 - 10 500·x

19 400·x = 5 250

x = 5 250/19400 ≈ 0,27 м  или   27 см от медного шара