16. Вантаж масою 20 кг піднімають за допомогою рухомого блоку ККД якого 80%. Яка маса блоку, якщо

тертя в блоці відсутнє?В: 4 кг;А: 2 кг;Г:5 кг;Д: 6 кг.Б: 3 кг;​

Ответы на вопрос

Отвечает Барсегян Артём.

Ответ:

Г : 5 кг

Объяснение:

m₁ = 20 кг - масса груза

h  - высота подъёма

g - ускорение свободного падения

η = 80% - КПД блока

m₂ - ? - масса блока

---------------------------------------

Полезная работа

Ап = m₁gh

Выполненная работа

А = (m₁ + m₂)gh

КПД

η = Ап/А · 100%

80 = m₁gh/((m₁ + m₂)gh) · 100

0,8 = m₁/((m₁ + m₂)

0,8m₁ + 0.8m₂ = m₁

0.8m₂ = 0.2m₁

m₂ = m₂/4 = 20/4 = 5 (кг)