Секундна стрілка удвічі довша за хвилинну. Обчислити відношення лінійних швидкостей кінців цих

стрілок.​

Ответы на вопрос

Отвечает Скороход Валерия.

Дано:

R_{\text{c}} = 2R_{\text{x}}

T_{\text{x}} = 60 T_{\text{c}}

Знайти: \dfrac{v_{\text{c}}}{v_{\text{x}}} -?

Розв'язання. Довжина кола l_{\text{c}} = 2\pi R_{\text{c}}, яке проходить секундна стрілка, за час, що дорівнює одному періоду (t_{\text{c}} = T_{\text{c}}), характеризує лінійну швидкість v_{\text{c}} секундної стрілки:

v_{\text{c}} = \dfrac{l_{\text{c}}}{t_{\text{c}}} = \dfrac{2\pi R_{\text{c}}}{T_{\text{c}}}

Довжина кола l_{\text{x}} = 2\pi R_{\text{x}}, яке проходить хвилинна стрілка, за час, що дорівнює одному періоду (t_{\text{x}} = T_{\text{x}}), характеризує лінійну швидкість v_{\text{c}} хвилинної стрілки:

v_{\text{x}} = \dfrac{l_{\text{x}}}{t_{\text{x}}} = \dfrac{2\pi R_{\text{x}}}{T_{\text{x}}}

Оскільки R_{\text{c}} = 2R_{\text{x}} і T_{\text{x}} = 60 T_{\text{c}}, то маємо:

\dfrac{v_{\text{c}}}{v_{\text{x}}} = \dfrac{\dfrac{2\pi R_{\text{c}}}{T_{\text{c}}}}{\dfrac{2\pi R_{\text{x}}}{T_{\text{x}}}} = \dfrac{R_{\text{c}}T_{\text{x}}}{R_{\text{x}}T_{\text{c}}} = \dfrac{2R_{\text{x}}\cdot 60T_{\text{c}}}{R_{\text{x}}T_{\text{c}}} = 120.

Відповідь: \dfrac{v_{\text{c}}}{v_{\text{x}}} = 120.