Уявне зображення предмета міститься на відстані 1 м від збиральної лінзи з фокусною відстанню 0.25

м. Яка відстань від лінзи до предмета, та оптична сила?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Ульяна.

Ответ:

0,2 м, 4 дптр

Объяснение

Уявне зображення в збиральній лінзі утворюється, коли відстань від предмета до лінзи менша, ніж її фокусна відстань.

Оптична сила: 1/0,25м=4 дптр.

1/F=1/d-1/f;

1/d=1/F+1/f=4+1=5;

d=1/5=0,2 м.