Із гвинтівки масою 4кг вилітає куля масою 8г зі швидкістю 600м/с.Гвинтівка внаслідок пострілу

набирає швидкість,яку?

Ответы на вопрос

Отвечает Богатов Яша.

Ответ:

Швидкість гвинтівки 1,2 м/c

Объяснение:

Перед вистрілом гвинтівка і куля знаходяться в спокої (в одній кінетичній системі), тому їх імпульси рівні і дорівнюють нулю

Коли куля починає вилітати з гвинтівки її імпульс знаходимо за формулою

p = m *v,  перевіши 8г в кг

тобто p (кулі) = 0,008 кг * 600м/c = 4,8  м кг/ c

Так як система була кІнетично замкнена - то цей імпульс передався гвинтівці, тобто p (кулі) = p (гвинтівки) .

По тій же формулі вираховуємо імпульс гвинтівки

p (гвинтівки) = m (гвинтівки) * v (гвинтівки)

звідки

v (гвинтівки) = p (гвинтівки) / m (гвинтівки)  так як p (кулі) = p (гвинтівки), то

v (гвинтівки) = p (кулі) / m (гвинтівки) , тобто

v (гвинтівки) = 4,8  м кг/ c    /     4 кг   = 1,2 м/c