Первинна обмотка трансформатора містить 1500 витків дроту вторинна-4500.у режимі холостого ходу

напргу на вторинній обмотці-105 в. Яка напруга подається на трансформатор. Яким є кофіцієнт трансформації

Ответы на вопрос

Отвечает Рычагов Сергей.

Ответ:

U1 = 35В

k = 0,334

Объяснение:

Допустимо, що ККД трансформатора становить 100% ( струмами Фуко, що виникають в магнітопроводі ми знехтуємо ), тоді щоб визначити коефіцієнт трансформації скористаємося цією ф-лою

k = U1/U2; чи k = N1/N2

Напруга на первинній обмотці нам не відома, але відома к-сть витків в первинній обмотці та вторинній.

k = 1500/4500 = 0.334 ( це приблизно, значення в данному випадку не може бути цілим )

Коефіцієнт трансформації меньше 1, тому наший трансформатор підвищувальний.

Тепер можемо найти напругу на первинній котушці двома способами, я виберу перший, як видно з цих двох формул; k = U1/U2 та k = N1/N2 ми маємо право прибрати k і прирівняти праві частини цих двох формул, тоді: U1/U2 = N1/N2

щоб знайти U1, треба; U1 = U2*N1/N2

U1 = 105В * 1500 / 4500 = 35В

Або можна було знайти напругу в первинній котушці трансформатора помноживши знайдене k на напругу на вторинній обмотці трансформатора.

105В * 0,334 = 35,07В =~35 В