Визначте силу взаємодії електрона з ядром в атомі водню, якщо відстань між ними становить 0,5⸱10-8

см?

Ответы на вопрос

Отвечает Костюков Дима.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

|q₁| = |q₂| = |e| = 1,6·10⁻¹⁹ Кл

r = 0,5·10⁻⁸ см = 0,5·10⁻¹⁰ м

_____________________

F - ?

По закону Кулона:

F = k·|q₁|·|q₂| / r² = k·e² / r² = k·(e/r)²

F = 9·10⁹·(1,6·10⁻¹⁹/0,5·10⁻¹⁰)² ≈ 92·10⁻⁹ Н    или    92 нН