Маємо 2 опори в 10 Ом та 20 Ом. Коли сила струму і напруга буде більше і на скільки, якщо вони

з'єднані послідовно чи паралельно в електричному колі (опір інших елементів кола не враховуємо) ? Відомо, що напруга на меншому опорi становить ЗО В.

Ответы на вопрос

Отвечает Тер-Варданян Мария.

Ответ:

Iобщ.парал.=4.5 А.

Iобщ.посл.=3 А.

Iобщ.парал.>Iобщ.посл.

Uобщ.парал.=30 B.

Uобщ.посл.=90 B.

Uобщ.парал.<Uобщ.посл.

Объяснение:

R1=10 Ом.

R2=20 Ом.

U1=30 B.

Сравнить Iобщ при параллельном и последовательном соединении.

Сравнить Uобщ при параллельном и последовательном соединении.

1. Параллельное соединение:

U1=U2=Uобщ= 30 B.

Iобщ= I1+I2

I1=Uобщ/R1=30/10=3 A.

I2=Uобщ/R2=30/20=1.5 A.

Iобщ=4.5 A.

2. Последовательное соединение:

I1=I2=Iобщ

I1=U1/R1=30/10 = 3 A.

Iобщ=3 А.

Uобщ=U1+U2

U2=I2*R2=3*20=60 B.

Uобщ=90 В.