Щоб витягнути автомобіль з піску, водій удався до такого прийому. Один кінець троса прив’язав до

стовпа, а другий – до автомобіля. Налягаючи на середину троса перпендикулярно до нього з силою 300Н, водій відхилив його на 0,6 м. Яка сила діяла на автомобіль, якщо довжина троса 10м? Розтягуванням троса знехтувати

Ответы на вопрос

Отвечает Крепская Аня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

F = 300 Н

h = 0,6 м

L = 10 м

___________

T - ?

Сделаем чертеж.

Из чертежа следует, что:

F = 2·T·sin α

Натяжение троса:

T = F / (2·sin α)     (1)

sin α = h / (L/2) = 2·h / L = 2·0,6 / 10 = 0,12

Подставим в (1)

T = F / (2·sin α) = 300 / (2·0,12) = 1 250 Н