Камінь, який кинуто під кутом 30 градусів до горизонту, двічі був на одній висоті: через 3 с і

через 5 с після початку руху. Визначте початкову швидкість і максимальну висоту.

Ответы на вопрос

Отвечает Амельченко Владимир.

Дано:

∠α = 30°

t_{1} = 3 с

t_{2} = 5 с

Знайти:

v_{0} - ?

h - ?

Розв'язання:

Час підйому:

t = \frac{t_{1}+t_{2} }{2} = \frac{3+5}{2} = 4 (c)

Початкова швидкість:

v_{0} = gt = 9,8 · 4 = 39,2 (м/с)

Висота підйому:

h = \frac{gt^{2}}{2} = \frac{9,8*4^{2}}{2} = 78,4 (м)

Відповідь: v_{0} = 39, 2 м/с; h = 78,4 м