Знайдіть напруженість електричного поля двох точкових зарядів у точці, віддаленій на 10 см від

першого заряду, якщо qi = 60 нКл, q2 = 90 нКл, а відстань між зарядами 40 см. контрольная, помогите

Ответы на вопрос

Отвечает Fedorova Kate.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

r = 10 см = 0,10 м

L = 40 см = 0,40 м

q₁ = 60 нКл = 60·10⁻⁹ Кл

q₂ = 90 нКл = 90·10⁻⁹ Кл

____________________

E - ?

По принципу суперпозиции:

E = E₂ - E₁

E₁ = k·q₁ / r₁² = 9·10⁹·60·10⁻⁹ / 0,40² ≈ 3 380 В/м

E₂ = k·q₂ / (L-r₁)² = 9·10⁹·90·10⁻⁹ / 0,30² ≈ 9 000 В/м

Е = 9000 - 3380 ≈  5 600 В/м