Кут падіння променя з повітря на поверхню прозорої пластинки дорівнює 45 градусів,а кут заломлення

20,7 градусів.Скільки становить швидкість світла в цій пластинці?​

Ответы на вопрос

Отвечает Матвеев Александр.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

α = 45°

sin α = sin 45° = √2 / 2 ≈ 0,707

β = 20,7° = 20° 42'

sin β = sin 20° 42' ≈ 0,354

c = 3·10⁸ м/с

________________

V - ?

Коэффициент преломления:

n = sin α / sin β = 0,707 / 0,354 ≈ 2

Скорость света в пластинке:

V = c/n = 3·10⁸/2 = 1,5·10⁸ м/с