Яка кількість теплоти необхідна, щоб розплавити 375 г золота, взятого при температурі 25 °С?.

Питома теплоємність золота 130 Дж/кг0 С, питома теплота плавлення золота 67 кДж/кг. Температура плавлення золота 1300 С

Ответы на вопрос

Отвечает Бояркин Даниил.

Ответ:

7.5 * 10⁴ Дж

Объяснение:

Q - ?

m = 375 г = 0.375 кг

t₀ = 25 °C

λ = 6.7 * 10⁴ Дж/кг

с = 130 Дж/(кг х °С)

tпл = 1063 °С

_____________________

Кількість теплоти потрібна для нагрівання золота до температури плавлення:

Q₁ = cmΔ t= сm( t - t₀ )

Кількість теплоти потрібна для плавлення золота взятого за температури плавлення:

Q₂ = λm

Загальна кількість теплоти:

Q = Q₁ + Q₂

Q = сm( t - t₀ ) + λm

Q = 130*0.375*( 1063 - 25 ) + 6.7 * 10⁴*0.375 = 75727, 5 = 7.5 * 10⁴ Дж