Ідеальний одно атомний газ ізохорно нагрівається так ,що його внутрішня енергія зростає на 3 КДж .

визначте тиск газу після нагрівання ,якщо об’єм газу 4 л ,а початковий тиск 300 кПа ?

Ответы на вопрос

Отвечает Куликова Сонечка.

ояснення:

Дано:

ΔU=3000 Дж

V=4∗10−3 м3

P1=300000 Па

Знайти: P2

Q=A+ΔU (1)

A=0 (2)

Q=ΔU=32νRΔT (3)

P1V=νRT1 (4)

P2V=νRT2 (5)

Віднімемо (5) від (4)

V(P2−P1)=νR(T2−T1) (6)

V(P2−P1)=νRΔT (7)

(7)(3)

ΔU=32V(P2−P1) (8)

2ΔU=3V(P2−P1) (9)

P2−P1=2ΔU3V (10)

P2=P1+2ΔU3V (11)

P2=300000+(2∗3000/3∗4∗10−3)=800000 Па

Відповідь: 800 кПа