З атома, у ядрі якого 15 протонів, видалено 5 електронів. Чому дорівнює заряд електронів, що

залишилися в атомі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ивкин Фёдор.

Ответ:

q_{e}(загальне)  = -16*10^{-19}

Объяснение:

Дано

протонів = 15

q_{e} = -1,6*10^{-19}

q_{e}(загальне) = ?

Оскільки в ядрі 15 протонів то, враховуючи, що ядро завжди електронейтральне, то в ньому і 15 електронів. Якщо із нього забрати 5 електронів, то:

е = 15е-5е=10е

Звідси:

q_{e}(загальне) =(-1,6*10^{-19})*10е= -16*10^{-19}