2.     Скільки електронів потрібно перенести з однієї порошинки на іншу, щоб

сила кулонівської взаємодії між ними на відстані 5см дорівнювала 20 мкН?

Ответы на вопрос

Отвечает Храмцов Матвей.

Ответ:

Заряд електрона e= 1,6·10⁻¹⁹ Кл

Відстань r= 1см = 0,01 м = 1·10⁻² м

Заряд порошинки стане q = Ne

Закон Кулона F = k(Ne)²/r²

Звідси Ne = √Fr²/k

Ne = √10·10⁻⁶·10⁻⁴/9·10⁹ = 3,33·10⁻¹⁰

N = 3,33·10⁻¹⁰/1,6·10⁻¹⁹ ≈2,1·10⁹