Посудина, яка містить 2 г гелію, розірвалася при температурі 400 °С. Яка максимальна кількість

азоту може зберігатися в такій посудині при 30 °С та при п'ятикратному запасі міцності ? (3 бали)  ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вячеслав Ковальчук.

Ответ:

P1V=m1*R*T1/ молярная масса гелия

P2V=m2*R*T2/ молярная масса азота

P1/P2=m1*T1* молярная масса азота/м2*R*T2/ молярная масса гелия

после сокращения:

m2=m1*T1* молярная масса азота/Т2*молярная масса гелия*5

m2=0,002*673*0,028/303*0,004*5=0,006(кг)

P1/P2=5