Дерев'яний брусок масою 500 Г тягнуть рівномірно по горизонтальній поверхні за допомогою пружини,

жорстокості якої 100 Н/м. Чому дорівнює коефіцієнт тертя між бруском і поверхнею, якщо видовження пружини протягом усього часу руху становить 1 см? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лепешинская Юля.

Ответ: 0,2

Объяснение:

Дано:

m=500г=0,5кг

х=1см=0,01м

k=100Н/м

--------------------

μ-?

Согласно закона Гука:

Fт=kх=100*0,01=1Н

При равномерном движении сила тяги равна силе трения.

Fтр=Fт=Fμ=mgμ=2*10*0,4=8Н

Отсюда μ=Fт/mg=1/(0,5*10)=0,2