У балоні об’ємом 50 л знаходиться газ під тиском 2 МПа при температурі 27оС. Визначити молярну масу

газу. Відповідь запишіть у грамах.

Ответы на вопрос

Отвечает Старков Алексей.

Ответ:

Молярна маса даного газу дорівнює 1,9 · 10⁻³ г/моль.

Объяснение:

ДАНО:

V = 50 л = 0,05 м³

T = 27 °С = 300 К

p = 2 МПа = 2 * 10⁶ Па

m = 80 г = 0,08 кг

M - ?

РОЗВ'ЯЗАННЯ:

Використаємо рівняння Менделєєва-Клапейрона.

\displaystyle pV = \frac{mRT}{M}

Виразимо з нього молярну масу М:

\displaystyle M = \frac{mRT}{pV}

R = 8,31 Дж/(К · моль) - універсальна газова стала.

Обчислимо значення молярної маси газу:

\displaystyle M = \frac{0,08*8,31*300}{2*10^6*0,05} =1,9*10^{-3} (г/моль)