У кімнаті за температури 18 °С відносна вологість повітря 30 %. Скільки води треба додатково

випаровувати для збільшення вологості до 60 %, якщо об’єм кімнати – 50 м3? Даю 100 Балів!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Аминов Дмитрий.

Відповідь:

Додатково треба випаровувати 259,5 грам води.

Пояснення:

Дано:

t = 18 °С

φ₁ = 30%

φ₂ = 60%

V = 50 м³

ρ₀ = 1,73 * 10⁻² кг/м³

Знайти: Δm

Розв'язок:

При відносній вологості густина пари обчислюється за формулою:
ρ₁ = φ₁ * ρ₀

ρ₂ = φ₂ * ρ₀

Масу водяної пари можна обчислити за такою формулою:
m = ρV

m₁ = φ₁ * ρ₀ * V

m₂ = φ₂ * ρ₀ * V

Знаходимо різницю (дельту) мас:

Δm = m₂ - m₁ = φ₂ρ₀V - φ₁ρ₀V = ρ₀V * (φ₂ - φ₁)

Перевіримо одиниці обчислення формули:
[Δm] = кг/м³ * м³ * (% - %) = м³

Обчислюємо (φ₂ = 60% = 0,6.  φ₁ = 30% = 0,3):

Δm = 1,73 * 10⁻² * 50 * (0,6 - 0,3) = 1,73 * 10⁻² * 50 * 0,3 = 0,2595 (кг)

Відповідь: Δm = 0,2595 кг = 259,5 г.