Визначити силу взаємодії Марса із Сонцем і прискорення вільного падіння на планеті. Маса СОНЦЯ - 2

×10 кг. Маса Марса - 6,418×1023 КГ, Діаметр Марса 6800 км. Відстань між Сонцем і Марсом -228 млн. км..​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Ответ:

Объяснение:

F = G Mm/ R^2

G = 6.67 * 10^-11

M = 2 *10^30 кг

m = 6.418 *10^23 кг

R = 228 *10^6  = 2.28 *10^8 км = 2,28*10^11 м

Считаем сначала цифры

F = (6.67 * 2*6.418)/ ( 2.28)^2 = 85.616 / 5.2 = 16.46

считаем степени  (10^-11 * 10^30 *10^23)/ (10^11)^2 =

= 10^42/10^22 = 10^20

Итого: F = 16.46 *10^20 = 1.646 *10^21 Н

g = G M/ R^2

R - радиус = 1/2 диаметра = 1/2 от 6800 = 3400 км = 3,4*10^6 м

считаем цифры

(6,67 * 6,148)/ (3.4)^2 = 41/ 11.56 = 3.55

считаем степени

(10^-11 *10^23)/ (10^6)^2 = 10^12/10^12 = 1

g = 3.55 м/с2