4. Матеріальна точка масою m= 4 кг рухається по колу радіусом r=1 м згідно закону S=4,5t² (де S в

метрах, t в секундах). Визначити модуль сили інерції ( Ф-?) цієї точки в момент часу t1= 1 с.

Ответы на вопрос

Отвечает Черняк Маша.

Ответ:

326 H.

Объяснение:

Скорость точки

v = s' = 9t

Тангенциальное ускорение

a_{\tau} = v' = 9~(m/s^2)

Нормальное ускорение при r = 1 м и t = 1 c

a_n = \dfrac{v^2}{r}  = \dfrac{81t^2}{1}= 81 ~(m/s^2).

Полное ускорение точки

a = \sqrt{a_{\tau}^2 + a_n^2}  =  \sqrt{{9^2 + 81^2} }\approx 81.5~(m/s^2).

Сила инерции по модулю равна

Ф = ma = 4 · 81.5 ≈ 326 (N).