На якій мінімальній відстані від перехрестя треба почати гальмувати на червоне світло світлофора,

якщо автомобіль рухається зі швидкістю 72 км/год., а коефіцієнт тертя між колесами та поверхнею дороги 0,4? (g = 10 м/с2).

Ответы на вопрос

Отвечает Мурзина Аня.

Ответ:

25 метрів

Объяснение:

У даному випадку на тіло по осі Х діє тільки сила тертя, тоді за 2-м законом Ньютона:

a = F/m = μmg/m = μg = 0,4 * 10 м/с2 = 4 м/с2.

V = 72 км/ч = 20 м/с.

a = V/t

t = v/a = 20 (м/с) / 4 (м/с2) = 5 с.

S = at2/2 = 2*25/2 = 25 м.