Яка сила діє з боку магнітного поля з індукцією 60 мТл на прямий провідник довжиною 50 см.

Провідник утворює прямий кут із напрямом ліній магнітного поля, сила струму в провіднику дорівнює 8 А. Розв'язати задачу! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Оханян София.

Ответ:

  • На проводник действует сила Ампера, равная  \boldsymbol {F_A}=0,24 Н

Объяснение:

Дано:

B=60 мТл = 60·10⁻³ Тл

L=50 см = 0,5 м

I=8 А

α=∠(L; B) = 90°

Найти: F_A - ?

Решение:

На проводник со стороны магнитного поля действует сила Ампера:

\boxed{F_A=BIL\sin \alpha }, где B - вектор магнитной индукции, L - длина проводник, I - сила тока в проводнике, α - угол между проводником и линиями магнитной индукции.

Тогда сила Ампера \boldsymbol {F_A} равна:

\boldsymbol {F_A} = BILsinα = 60·10⁻³ Тл · 8 А · 0,5 м ·sin(90°) = 0,24 Н

#SPJ1