Екі бала екі ұшына динамометр ілінген резеңке бауды екі жаққа тартады Бау 7см

ұзарғанда,динамометрдың әрқайсысы 550Н күшті көрсетеді а) Баудың қатандығын анықтаныз срочно комектесиндерш

Ответы на вопрос

Отвечает Деева Лера.

Динамометрдың әрқайсысы 550Н, баудың қатандығын анықтау үшін оның тарту мәнін өзінің өлшеміне қатысты резеңке баудың тарту мәнін қалай табыңыз керек?

Баудың тарту мәнін анықтау үшін, бірінші жол бойынша резеңке баудың тарту мәні резеңке баудының қатандығы мен резеңке баудының қатандығының әртүрлі қатарының әртүрлі біріктірілген және өйткені баудының қатандығының әртүрлі қатарының әртүрлі біріктірілген және өйткені көрсететін резеңке баудының тарту мәнін таба аласыз.

Ондай байланысты, резеңке баудының тарту мәні табылатын жол:

F = ma

Бұл жолдан түсініп, резеңке баудының қатандығын табыңыз:

a = F/m

Ондай байланысты, резеңке баудының өлшемін табыңыз:

m = F/a

Егер резеңке баудының өлшемін табыңыз, өйткені резеңке баудының тарту мәнін табыңыз:

a = F/m

Бұл жолдан түсініп, резеңке баудының қатандығын табыңыз:

a = 550N/7cm = 78.57cm/s^2

Осы әртүрлі қатар резеңке баудының қатандығының анықталатыны.