1. У якого виду електромагнітних хвиль найбільша довжина хвилі? а) радіохвиль; б) інфрачервоних;

в) ультрафіолетових; г) гамма-випромінювання.2. З якою швидкістю поширюються у вакуумі радіохвилі? а) миттєво; б) з швидкістю звуку; в) з швидкістю світла.3. Механічні коливання з частотою понад 20000 Гц відносять до ... а) ...інфразвукових; б) ...звукових; в) ...ультразвукових.4. Одиницею вимірювання періоду хвилі є ... а) ...1 Гц; б) ...1 м; в) ...1 с; г) ...1 м/с.5. З підводного човна, який знаходиться на глибині 300 м, одночасно відправляють два ультразвукових сигнали: один до корабля, який знаходиться над човном, а другий - до дна моря. Яка глибина моря, якщо сигнал з дна моря прийшов пізніше на 0,2 с? Швидкість ультразвуку у воді 1500 м/с.6. Максимальна глибина розвідки радіолокатора, тривалість імпульсу якого 0,5 мкс, становить 60 км. Скільки імпульсів за секунду дає локатор і яка його мінімальна глибина розвідки?

Ответы на вопрос

Отвечает Kylchik Anna.

Ответ:
1) г

2)в

3) а

4) а

5) Глибина моря становить 600 м. Глибина моря розраховується як швидкість ультразвуку у воді, розділена на тривалість затримки ультразвукового сигналу: Глибина = швидкість ультразвуку / тривалість затримки = 1500 м/с / 0,2 с = 750 м.

6) Локатор дає 2000 імпульсів за секунду, мінімальна глибина розвідки становить 30 м. Частота даного локатора розраховується як 1 / тривалість імпульсу = 1 / 0,5 мкс = 2000 Гц. Мінімальна глибина розвідки розраховується як швидкість ультразвуку у воді, розділена на частоту локатора: мінімальна глибина розвідки = швидкість ультразвуку / частота = 1500 м/с / 2000 Гц = 30 м.