Для рівномірного руху горизонтальною дорогою до саней треба прикладати горизонтальну силу

600Н.Визначте масу саней,якщо коефіціенттертя між саньми і дорогою дорівнює 0,3

Ответы на вопрос

Отвечает Варежкин Антон.

Ответ:

Закон Ньютона для рівномірного руху говорить, що сила тертя повинна дорівнювати силі, що тягне сани:

Fтр = Fтяги

Знайдемо силу тертя за формулою:

Fтр = μ * Fнорм,

де μ - коефіцієнт тертя, Fнорм - сила нормалі, яка дорівнює силі тяжіння, тобто масі саней помноженій на прискорення вільного падіння g:

Fнорм = m * g

Отже, маємо:

Fтр = μ * m * g

Оскільки сани рухаються рівномірно, то маємо ще одне співвідношення:

Fтяги = Fтр,

або

Fтяги = μ * m * g.

Підставляємо вирази для Fтр та Fтяги:

Fтяги = μ * m * g

600 Н = 0,3 * m * 9,81 Н/кг

Розв'язуємо рівняння відносно маси m:

m = 600 Н / (0,3 * 9,81 Н/кг) ≈ 205,4 кг.

Отже, маса саней дорівнює близько 205,4 кг.