ДАЮ 100 БАЛІВ На антарктичній станції "Академік Вернадський" вчений розглядає зразок за допомогою

лупи з оптичною силою +5 дптр, розташувавши його на відстані 10 см від лупи. Визначте: (1 бал) фокусну відстань лінзи; (4 бали) на якій відстані від лупи знаходиться зображення зразка; (2 бали) дійсним або уявним є це зображення; (4 бали) яке збільшення дає лупа.

Ответы на вопрос

Отвечает Зима Даша.

Ответ:

(1бал) Фокусна відстань лінзи дорівнює 20 см (за формулою 1/f = 1/v + 1/u, де f - фокусна відстань, v - відстань від лінзи до зображення, u - відстань від лінзи до предмета).

(4 бали) Зображення знаходиться на відстані 20 см від лінзи (за формулою 1/f = 1/v + 1/u, де v - відстань від лінзи до зображення, u - відстань від лінзи до предмета).

(2 бали) Зображення є уявним, оскільки воно утворюється з променів, які не перетинаються на шляху світла від предмета до лінзи.

(4 бали) Збільшення лупи дорівнює 6 (за формулою M = v/u, де M - збільшення, v - відстань від лінзи до зображення, u - відстань від лінзи до предмета).

Объяснение: