Ребят отдаю последние балы В балоні міститься газ гелій за температури 77 С та тиску 40 кПа

Знайти масу за об"єму 5 л

Ответы на вопрос

Отвечает Монгуш Айдуян.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання необхідно використати рівняння стану ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини газу (в молях), R - універсальна газова стала, T - температура газу в абсолютних одиницях (Кельвінах).

Спочатку необхідно перевести температуру газу з градусів Цельсія до Кельвіна. Для цього до температури, вираженої в градусах Цельсія (77 °C), додамо 273,15 К:

T = 77 °C + 273,15 = 350,15 K.

Далі, використовуючи інформацію з умови, ми можемо знайти значення тиску газу:

P = 40 кПа.

Також з умови відомо, що газ - це гелій, тому молекулярна маса (M) дорівнює 4 г/моль.

Ми шукаємо масу газу за об'ємом, тому нам потрібно виразити кількість речовини газу (n) через об'єм (V) і молекулярну масу (M):

n = m/M = PV/RTM,

де m - маса газу.

Підставляючи в цю формулу відомі значення, ми отримуємо:

n = (40 кПа * 5 л) / (8,314 Дж/(моль*К) * 350,15 K * 4 г/моль) = 0,018 моль.

Оскільки ми знаємо кількість речовини газу і молекулярну масу, ми можемо знайти масу газу:

m = n * M = 0,018 моль * 4 г/моль = 0,072 г.

Таким чином, маса газу за об'ємом 5 л дорівнює 0,072 г.

Объяснение: