Деяка територія виявилась зараженню радіоактивним радієм з періодом піврозпаду 1622. Рівень

випромінювання перевищує норму в 32 рази. Протягом якого часу слід вважати заражною. Будь ласка допоможіть, срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Прищепова Света.

Ответ:

Объяснение:

Заражена територія вважається безпечною, коли рівень випромінювання не перевищує норму. Оскільки рівень випромінювання на даній території перевищує норму в 32 рази, то потрібно визначити, через який час рівень випромінювання зменшиться до припустимого рівня.

Період піврозпаду радію-222 (радію) дорівнює 1622 роки, що означає, що за цей час від половини вихідної кількості радію залишиться лише 1/2. Враховуючи це, можна застосувати наступну формулу для визначення часу, необхідного для зменшення рівня радіації в 32 рази:

t = (t1/2) * log2 (N0 / Nt)

де t1/2 - період піврозпаду, N0 - початкова кількість радію, Nt - кількість радію після часу t.

Оскільки рівень випромінювання перевищує норму в 32 рази, то Nt = N0 / 32. Заміняючи відомі значення в формулі, маємо:

t = (1622 роки) * log2 (N0 / (N0 / 32))

t = 4.7 * 1622 роки

t ≈ 7625 років

Отже, необхідно більше 7600 років для того, щоб рівень радіації на зараженій території зменшився до припустимого рівня.