Тіло рухається вздовж осі ОХ під дією постійної сили 2,5 кН. Координата тіла змінюється за законом

x(t)=10-20t+25t^2. Якою є маса тіла?​

Ответы на вопрос

Отвечает Болтухин Игорь.

Ответ:

Знаючи закон зміни координати тіла x(t), можна знайти швидкість v(t) та прискорення a(t) тіла в будь-який момент часу:v(t) = dx(t)/dt

a(t) = dv(t)/dt = d²x(t)/dt²Підставимо вираз для закону зміни координат тіла x(t):x(t) = 10 - 20t + 25t^2Знайдемо похідну від x(t) за часом, щоб отримати швидкість:v(t) = dx(t)/dt = -20 + 50tТепер знайдемо похідну від v(t) за часом, щоб отримати прискорення:a(t) = dv(t)/dt = d²x(t)/dt² = 50Отже, прискорення тіла становить a = 50 м/с².Закон динаміки Ньютона дає зв'язок між силою, масою тіла та його прискоренням:F = maПідставимо дані задачі:F = 2,5 кН = 2500 Н

a = 50 м/с²Знайдемо масу тіла:m = F/a = 2500 Н / 50 м/с² = 50 кгОтже, маса тіла дорівнює 50 кг.

Объяснение: