Напруженість електричного поля біля поверхні Землі Е = -130 В/м (знак мінус показує, що вектор

напруженості спрямований до центра Землі). На висоті h=0,5 км напруженість E1= -50В/м. Обчислити об’ємну густину (ро) електричних зарядів в атмосфері, вважаючи, що вона до висоти h є сталою. Радіус Землі - 6,37·10^6 м. Відповідь має бути: 1,4·10^-12 Кл/м^3. Або хоча б схожим

Ответы на вопрос

Отвечает Шинкевич Ксения.

Ответ:

в мене чомусь інша відповідь

Объяснение:

Для розрахунку об'ємної густини електричних зарядів в атмосфері ми можемо використати формулу:

ro = (E1 - E) / 4 * pi * h^2 * k

Де E1 і E - напруженості електричного поля на висоті h і біля поверхні Землі, відповідно, h - висота, на якій вимірювалася напруженість E1, k - константа, що характеризує електричні властивості атмосфери. Зазвичай константа k приймає значення від 0,01 до 0,03.

Підставивши у формулу задані значення, отримаємо:

ro = (-50 - (-130)) / 4 * pi * 0,5^2 * k = 80 / 4 * pi * 0,25 * k = 20 * pi * k

Отже, об'ємна густина електричних зарядів у атмосфері становить 20 * pi * k. Точніше значення може бути обчислено, якщо визначити конкретне значення константи k.