При нагріванні гелію у закритій посудині на 50С тиск зріс на 20%. Яка кінцева температура

повітря буде у посудині?

Ответы на вопрос

Отвечает Омирбаева Малика.

температура і тиск гелію?

Для розв'язання задачі використаємо закон Гай-Люссака:

(p2-p1)/p1 = (t2-t1)/t1

де p1 тиск гелію перед нагріванням, p2 - тиск гелію після нагрівання, t1 - температура гелію перед нагріванням, t2 - температура гелію після нагрівання.

За умовою задачі p2 = p1 + 20% * p1 = 1.2p1.

Підставляємо це значення в формулу і отримуємо:

(1.2p1 - p1)/p1 = (t2 - t1)/t1

0.2 = (t2 - t1)/t1

t2 - t1 = 0.2t1

t2 = 1.2t1

Отже, кінцева температура гелію буде на 20% більшою за початкову. Якщо початкова температура була 50 градусів Цельсія, то кінцева буде 1.2 * 50 = 60 градусів Цельсія.

Кінцевий тиск гелію буде 1.2p1, де p1 - початковий тиск. Більш точне значення можна визначити, якщо буде відомо початковий тиск гелію.

Отвечает Любимов Рома.
Кінцева температура у посудині 50С