7. Період піврозпаду ізотопу Цізію-137 становить 30 років. Визначте, якв частина атомів цього

ізотопу розпадеться за 150 років дам 45 балів!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Бродский Иосиф.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі використовується формула піврозпаду:

N(t) = N0 * (1/2)^(t/T)

де:

N(t) - кількість залишку ізотопу в час t;

N0 - початкова кількість ізотопу;

t - час, що пройшов з моменту початку спостереження;

T - період піврозпаду.

У даному випадку маємо T = 30 років, тому формула приймає вигляд:

N(t) = N0 * (1/2)^(t/30)

Для визначення частини атомів, які розпадуться за 150 років, потрібно використати формулу для розрахунку відношення кількості розпавшихся атомів до початкової кількості:

N(150) = N0 * (1/2)^(150/30) = N0 * (1/2)^5 = N0 * 1/32

Отже, за 150 років частка атомів ізотопу Цізію-137, які розпадуться, дорівнює 1/32 або 0,03125 (або близько 3,1%).

Объяснение: