До катушки прикладено напругу u = 311cos100πt. Визначити амплітудне значення напруги, період і

частоту змінного струму.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Кирилл.

Дано:

u = 311cos100πt

Знайти: A - ?; T - ?; f - ?

Розв'язання:

Запишемо задану напругу у формі амплітудного значення та кутової частоти:

u = Acos(w·t)

u = 311cos(100πt), де амплітудне значення A = 311, а кутова частота w = 100π рад/с.

Амплітудне значення напруги дорівнює значенню максимальної величини напруги, тобто A = 311 В.

Період T змінної напруги можна знайти з формули:

T = 2π/ω

де ω - кутова частота. Підставляємо значення кутової частоти і отримуємо:

T = 2π/(100π) = 0.02 с = 20 мс. ( мілі секунди)

Частота f змінного струму визначається як обернена величина періоду:

f = 1/T = 1/0.02 с = 50 Гц.

Отже, амплітудне значення напруги дорівнює 311 В, період змінної напруги T = 20 мс, а частота змінного струму f = 50 Гц.

Відповідь: A = 311 В; T = 20 мс; f = 50 Гц.