Знайти швидкість руху поїзда після проходження двох третин гальмівного шляху, якщо він почав

гальмувати за швидкості 72 км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Yermakov Artemik.

Ответ:v' = √(20,49,81*34 м) ≈ 27 м/с ≈ 97 км/год

Объяснение:Щоб знайти швидкість руху поїзда після проходження двох третин гальмівного шляху, нам потрібно знайти відстань, на яку він зупиниться, використовуючи формулу гальмівного шляху:

S = (v^2)/(2μg)

де S - гальмівний шлях, v - швидкість поїзда, μ - коефіцієнт тертя між колесами поїзда та рейками, g - прискорення вільного падіння.

Для поїздів на залізничному транспорті, зазвичай використовують значення коефіцієнта тертя 0,4.

Таким чином, для поїзда, що рухається зі швидкістю 72 км/год, маємо:

v = 72 км/год = 20 м/с

μ = 0,4

g = 9,81 м/с^2

S = (20^2)/(20,49,81) ≈ 102 м

Дві третини гальмівного шляху для такого поїзда складають:

2/3 * 102 м ≈ 68 м

Отже, швидкість руху поїзда після проходження двох третин гальмівного шляху буде:

v' = √(2μg*S')

де S' = (1/3)*S - відстань, на яку поїзд проїхав після проходження 2/3 гальмівного шляху

S' = (1/3)*102 м ≈ 34 м

v' = √(20,49,81*34 м) ≈ 27 м/с ≈ 97 км/год

Отже, швидкість руху поїзда після проходження двох третин гальмівного шляху становитиме приблизно 97 км/год.