Дві однакові провідні кульки з зарядами -1.5*10-7Кл і +2,5*10-7Кл знаходяться на відстані 6см.

Визначити силу взаємодії між кульками​

Ответы на вопрос

Отвечает Наньева Дарья.

Ответ:

Для визначення сили взаємодії між кульками можна використовувати закон Кулона. Згідно з цим законом, сила взаємодії між двома точковими зарядами залежить від величини зарядів та відстані між ними і може бути обчислена за формулою:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де F - сила взаємодії, k - електрична стала, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

В заданому випадку:

q1 = -1.510^-7 Кл

q2 = +2.510^-7 Кл

r = 6 см = 0.06 м (відстань між кульками)

Значення електричної сталої k дорівнює 910^9 Нм^2/Кл^2.

Тоді, застосовуючи формулу, отримаємо:

F = 910^9 * (-1.510^-7) * (2.5*10^-7) / (0.06)^2

F = -2.25*10^-3 Н

Отримана сила має від'ємний знак, що означає, що кульки відштовхуються. Значення сили взаємодії між кульками дорівнює 2.25*10^-3 Н.