Визначте ККД атомної електростанції, якщо щосекунди в її реакторах спалюється 18 мг Урану-235, а

вихідна електрична потужність генераторів електростанції дорівнює 480 МВт. Вважайте, що внаслідок поділу кожного ядра Урану виділяється енергія 3,2∙10-11 Дж, а маса атома Урану-235 дорівнює 3,9∙10-25 кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Леськова Ксения.

Дано:

t = 1 c

m = 18 мг = 18·10⁻⁶ кг

P = 480 МВт = 480·10⁶ Вт

Q₀ = 3,2·10⁻¹¹ Дж

m₀ = 3,9·10⁻²⁵ кг

--------------------------------------------------

η - ?

Розв'язування:

n = m / m₀ = 18·10⁻⁶ / (3,9·10⁻²⁵) ≈ 4,6·10¹⁹

Q = Q₀·n = 3,2·10⁻¹¹·4,6·10¹⁹ ≈ 1,47·10⁹ Дж

КПД = P·t / Q = 480·10⁶·1 /  1,47·10⁹ ≈ 0,33 або 30%

Відповідь: η =  0,33 або 30%