Щоб розтягти недеформовану пружину на 2,5 см, потрібно прикласти силу 7,5 Н. На скільки розтяглася

б ця пружина, якби до неї було прикладено силу 1,5 Н?

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Кристина.

Объяснение:

Закон Гука стверджує, що довжина розтягнутої пружини пропорційна силі, яку на неї діє. Можна використовувати наступну формулу:

F = kx

де F - сила, що діє на пружину, x - розтяг пружини, k - коефіцієнт жорсткості пружини.

Щоб знайти коефіцієнт жорсткості пружини, можна використати першу формулу:

k = F / x

Для першого випадку, де F = 7,5 Н та x = 2,5 см = 0,025 м, коефіцієнт жорсткості пружини буде:

k = 7,5 Н / 0,025 м = 300 Н/м

Для другого випадку, де F = 1,5 Н, коефіцієнт жорсткості залишається тим самим, а розтяг пружини можна знайти за допомогою першої формули:

x = F / k = 1,5 Н / 300 Н/м = 0,005 м = 0,5 см

Отже, пружина розтягнеться на 0,5 см, якщо до неї прикласти силу 1,5 Н.