8 Какое количество теплоты выделит жидкий свинец массой 2 kg, взятый при температуре плавления,

остывая до температуры 27°С?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бельчич Лиана.

Відповідь: Для розрахунку кількості теплоти, виділеної при охолодженні свинцю, необхідно використовувати специфічну теплоємність речовини - це кількість теплоти, яка необхідна для підігріву одиниці маси речовини на один градус Цельсія. Для свинцю специфічна теплоємність становить 128 Дж/кг*°C.

Теплом, який віддає свинець при охолодженні, залежить від маси свинцю та різниці у температурах між початковою (температура плавлення) та кінцевою (27°С) температурами. Можна використати формулу:

Q = mcΔT

де Q - кількість виділеної теплоти, m - маса свинцю, c - специфічна теплоємність свинцю, ΔT - різниця у температурах.

Розрахуємо кількість теплоти, виділеної при охолодженні свинцю:

Q = 2 кг * 128 Дж/кг*°C * (327-27)°C = 2 * 128 * 30000 Дж = 7680000 Дж

Отже, свинец виділить 7680000 Дж теплоти при охолодженні від температури плавлення до 27°С.