Даю 50 баллов,помогите с задачей (с объяснением) Екран міститься на відстані 1 м від дифракційної

решітки. На решітку перпендикулярно до її поверхні падає світло довжиною хвилі 700 HM.Відстань між двома максимумами першого порядку на екрані дорівнює 25 см. Знайдіть період решітки та максимальний порядок спектра ​.​​

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

За умовою, відстань між двома максимумами першого порядку на екрані дорівнює 25 см, тобто відстань між максимумами дорівнює λL/d, де λ - довжина хвилі світла, L - відстань від решітки до екрану, d - період решітки. Отже,

d = λL / x = (700 нм) * (1 м) / (0.25 м) = 2800 нм = 2.8 мкм.

Максимальний порядок спектра можна знайти, використовуючи формулу для максимального порядку:

m_max = (d / λ) - 1

m_max = (2.8 мкм) / (700 нм) - 1 = 3.

Отже, максимальний порядок спектра дорівнює 3.

Объяснение: