За температури -23 ºС газ займає об’єм 60 л. Яким буде об’єм газу при температурі 127 ºС? Тиск газу

не змінився. Відповідь дати в літрах з точністю до цілих.

Ответы на вопрос

Отвечает Новикова Маша.

Для розв'язання задачі застосуємо закон Гай-Люссака, який стверджує, що при не змінному тиску об'єм газу змінюється пропорційно зміні абсолютної температури. Запишемо формулу:

V1/T1 = V2/T2

де V1 і T1 - об'єм та температура газу в початковому стані, V2 і T2 - об'єм та температура газу в кінцевому стані.

Підставляємо дані у формулу:

60 л / (273 K - 23 ºC) = V2 / (273 K + 127 ºC)

З перетворенням одиниць:

60 л / 250 K = V2 / 400 K

Отримуємо об'єм газу в кінцевому стані:

V2 = 60 л × (400 K / 250 K) ≈ 96 л

Отже, об'єм газу при температурі 127 ºС буде близько 96 л з точністю до цілих.