Під дією якоїсь сили візок, рухаючись зі стану спокою, пройшов шлях 80 см. Коли на візок поклали

вантаж 300 г, то під дією тієї самої сили і за той самий час візок пройшов зі стану спокою шлях 20 см. Яка маса візка?

Ответы на вопрос

Отвечает Бессонов Лёша.

Це не точно якщо що

Для вирішення цієї задачі можна скористатися формулою руху тіла зі сталою прискоренням:

s = (1/2) * a * t^2,

де s - пройдений шлях, a - прискорення, t - час руху.

Для початкового руху візка:

s1 = 80 см = 0.8 м,

a1 = F/m, де F - сила, що діє на візок, а m - маса візка,

t - невідомо.

Для руху з вантажем:

s2 = 20 см = 0.2 м,

a2 = F/(m + 0.3),

t - той самий, що і для попереднього руху.

Помістимо обидві формули разом:

s1 = (1/2) * (F/m) * t^2,

s2 = (1/2) * (F/(m+0.3)) * t^2.

Поділимо одне рівняння на інше:

s1/s2 = ((m+0.3)/m) * (a1/a2) = ((m+0.3)/m) * (m/m+0.3) = 1.

Тому маса візка не впливає на відношення пройдених шляхів:

0.8 / 0.2 = 4.

Отже, відношення сил, що діють на візок, також дорівнює 4:

F/(m+0.3) / F/m = 4.

Отже, маса візка дорівнює:

m = 0.3 / 3 = 0.1 кг.

Отже, маса візка становить 0.1 кг.