Балон з рухомим поршнем, у якому знаходилося повітря під тиском 1 МПа, мае об'ем 4 л при

температурі 300 К. Знайти об'єм газу у балоні, якщо тиск зріс до 1,5 МПа, а температура знизилась до 290 К.

Ответы на вопрос

Отвечает Дубровина Ира.

Ответ:

3,05 л.

Объяснение:

Можна використати формулу газового закону ідеального газу:

p1V1/T1 = p2V2/T2

де p1, V1, і T1 - початковий тиск, об'єм і температура відповідно;

p2, V2, і T2 - кінцевий тиск, об'єм і температура відповідно.

Підставляємо дані:

1 МПа * 4 л / 300 К = 1,5 МПа * V2 / 290 К

Розв'язуємо для V2:

V2 = (1 МПа * 4 л * 290 К) / (1,5 МПа * 300 К) = 3,05 л

Тому об'єм газу у балоні після зміни тиску і температури становить 3,05 л.