Визначте корисну потужність водяного двигуна, ККД якого 0,8. Вода надходить із швидкістю 3 м/с, а

витікає зі швидкістю 1м/с на 1,5м нижче рівня води. Витрати води дорівнює 0,3м3/c.

Ответы на вопрос

Отвечает Гончаров Роман.

Ответ:

Корисна потужність (Pк) водяного двигуна може бути визначена за формулою:

Pк = ρ * g * Q * H,

де ρ - густина рідини (води), g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с²), Q - витрата води, H - висота підйому води.

У даному випадку, густина води (ρ) = 1000 кг/м³ (стандартна густина води), прискорення вільного падіння (g) = 9.8 м/с², витрата води (Q) = 0.3 м³/сек, висота підйому води (H) = 1.5 м.

Підставивши відповідні значення до формули, отримаємо:

Pк = 1000 * 9.8 * 0.3 * 1.5 = 4410 Вт (ватт).

Отже, корисна потужність водяного двигуна складає 4410 Вт.